veverkyHely tvoření

úvod / decoupage, pečení, vaření, pergamano / odkazy

Něco o mně

Jmenuji se Hela. Jsem matka dvou dětí - Heleny a Honzy. A také už jsem babička - vnučka Zuzanka a vnouček Petřík. Jak je vidět, rodinka se mi rozrůstá a s tím i "povinnost" vaření a pečení.

Peču už víc jak 30 let a za tu dobu jsem shromáždila spoustu receptů. K vaření, myslím opravdové vaření, jsem se dostala pořádně až po svatbě. Ale i to je už nějaký ten pátek.

Ráda se podělím nejen o recepty, které mají své místo v mé kuchyni, ale i o triky a nápady, které jsem posbírala po celé rodině.

V poslední době se věnuji také různému "patlání". takže zde najdete i ukázky mého tvoření. Hlavně mě baví decoupage, tedy ubrouskování. Tomuto zdobení jsem vážně úplně propadla. Musím zde poděkovat manželovi a synovi, kteří v době mého tvoření přeskakují v kuchyni rámečky a nenadávají, že není pořádně vařeno.Díky dalším tvořilkám, které jsem poznala,
 jsem se "vrhla" na pergamano. Jsem sice v začátcích, ale snažím se zdokonalit. Opět musím pochválit manžela, protože vymýšlí, jak vyrobit různá "udělátka" potřebná na tuto techniku.

 Měla bych vysvětlit, proč veverka Hela. Přemýšlela jsem, jak nazvat své stránky. Jak jsem tak přemýšlela, všimla jsem si podložky pod myš. Byla na ní krásná veverka. A pak jsem si uvědomila, že miluji oříšky v jakékoliv podobě (nejraději mám oříškovou čokoládu), tak proč ne veverka.

A na závěr přiznání - perníčky zobrazené v galerii jsem nedělala já, ale moje šikovná švagrová Jana.

 
úvod / tvoření - decoupage, pečení , vaření / odkazy